ReverseCraft
Info
Seria ReverseCraft niestety nie będzie już kontynuowana (wyjaśnienie), ale nagrywam/publikuje teraz inne serie videotutoriali (również o sprawach niskopoziomowych, w tym np. kurs assembly) w trochę innej formie. Są dostępne na moim kanale na Youtube. Zachęcam do rzucenia okiem :)

Wszystkie epsy ReverseCraft są również dostępne via Youtube: http://www.youtube.com/user/GynvaelColdwind (playlisty ReverseCraft (PL) oraz ReverseCraft Asm (PL).
Video Details
ReverseCraft Assembler #1 - Bliżej systemu...


Czas trwania:
75 minut (opublikowano 2009-10-24)

Credits:
Autor: Gynvael Coldwind
Intro: Sebastian "Xa" Rosik (grafika) i Samlis Coldwind (dźwięk)

Opis:
Pilotażowy odcinek nowej serii ReverseCraft, w którym zajmuje się podstawami języka assembler, prezentuje przykładowe narzędzia, oraz podejście do programowania w assemblerze (x86, protected mode, Windows, 32-bit).

Linki do video:

Materiały:

Informacje uzupełniające:
Materiały o których wspominam w odcinku:
  • The Complete Pentium Instruction Set Table - podręczna lista instrukcji i opcode'ów procesora x86 (aka opcodes.txt lub pentium.txt)
  • Intel Manuals - oficjalne podręczniki Intel'a do procesorów z rodziny x86
  • Intel Manuals (wersja drukowana) - tutaj można zamówić (via e-mail) darmowe drukowane wersje podręczników Intel'a (z mojego doświadczenia wynika, że czas realizacji zamówienia jest bardzo różny i zależy od tego czy mają dany podręcznik na stanie, czy też czekają aż zostanie wydrukowany; zazwyczaj czeka się od tygodnia do 4 miesięcy); UPDATE: Otrzymałem od Was informacje, że Intel'owi wyczerpał się nakład książek, i nie planują dodruku do końca roku (czyli najlepiej po nowym roku spróbować jeszcze raz). Często pytacie również co to numer SKU - jest to wyjaśnione na samej górze strony do której prowadzi ten link, ale na wszelki wypadek napiszę jeszcze raz - jest to pierwsze 6 cyfr z nazwy PDF'a, co jest równoważne 6ściu pierwszym cyfrom order number wymienionym na dole pierwszej stronie PDF'ów (w PDFach zresztą na pierwszej stronie jest spis SKU powiązanych tomów)
  • MessageBoxA (MSDN) - opis funkcji MessageBoxA z user32.dll na MSDN

Użyte narzędzia:
Video Tutorials RSS
ReverseCraft:
Legal stuff
ReverseCraft project (c) 2009 gynvael.coldwind//vx
Video tutoriale dostępne są na licencji Creative Commons BY-NC-ND

cat